2006 XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych Email

W dniach 12-15 października 2006 w Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Farm, a w ich ramach - XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Zgodnie z regulaminem, ponieważ liczba koni przedstawionych w rasie małopolskiej wyniosła co najmniej 5 ogierów i 5 klaczy, sędziowie będą wyłonili czempiona i wiceczempiona rasy, oddzielnie dla ogierów i klaczy.

Wszystkie konie małopolskie biorące udział w tegorocznej wystawie zdobyły noty powyżej 40 punktów, czyli zdobyły złote medale KWZH. Oto zwycięzcy:

  • Czempion Ogierów Małopolskich - Jurand (Arcus xx - Jutrznia / Elsing oo) hod. SK Walewice, wł. SO Białka

  • Wiceczempion Ogierów Małopolskich - Krym (Emir - Krymka / Berberys xxoo) hod. Janusz Stempel, wł. Marek Kołcon

  • Czempionka Klaczy Małopolskich - Arieta (Autokrata - Arleta / Barak) hod./wł. Sk Janów Podlaski

  • Wiceczempionka Klaczy Małopolskich - Egeria (First des Termes xo - Etyka / Etat o) hod./wł. Bogusław Dąbrowski

Wyniki ogierów:

  1. Jurand (Arcus xx - Jutrznia / Elsing oo) hod. SK Walewice, wł. SO Białka - 43,67 pkt (1 x 10 za typ)

     

  2. Krym (Emir - Krymka / Berberys xxoo) hod. Janusz Stempel, wł. Marek Kołcon - 43,67 pkt

     

  3. Halogen (Vis Versa xo - Hałastra / Europejczyk oo) hod. SK Janów Podlaski, wł. SO Bogusławice - 41,67 pkt

  4. Atut (Vis Versa - Arleta po Barak) hod. SK Janów Podlaski - 41,33 pkt

  5. Harpun (Askar - Hawajka po Hattrick) hod. Tadeusz Gwarda, wł.Kamila Babińska - 40,33 pkt

  6. Diabełek (Grey - Diablotka po Hippies ) hod. SK Walewice, wł. SO Bogusławice - 40 pkt

Wyniki klaczy:

  1. Arieta (Autokrata - Arleta / Barak) hod./wł. Sk Janów Podlaski - 45,33 pkt (2 x 10 za typ, 1 x 10 za ruch)

  2. Egeria (First des Termes xo - Etyka / Etat ) hod./wł. Bogusław Dąbrowski - 45 pkt

  3. Ajsza Dahomanka (Dabur Dahoman o - Asturia / Lubań) hod./wł. Krzysztof Kordalski - 45 pkt

     

  4. Armilla (Cynik xx - Armenia) hod./wł. Sk Janów Podlaski - 44,67 pkt

  5. Finezja (Dworny - Frezja) hod. Romuald Rogalski, wł. Judyta Ziółkowska - 44 pkt

  6. Jesień (Arcus xx - Jeżyna) hod./wł. Bogusław Dąbrowski - 42,67 pkt

  7. Tundra (Minneapolis - Temida) hod. Edward Wróbel, wł. Ryszard Szpatuśko - 40,67 pkt

Gratulacje dla hodowców i właścicieli koni!