Witamy !
ZT Bogusławice 2011 - Wyniki
Wpisany przez M.Staszałek   

W zakładce Zakłady Treningowe w dziale OGIERY pojawiły się szczegółowe wyniki próby dzielności dla ogierów ras szlachetnych w ZT Bogusławice do której przystąpiło 3 ogiery małopolskie. Tylko jeden z nich uzyskał prawo wpisu do ksiąg i licencje hodowlaną. Jest nim prudnickiej hodowli Dżihad (Diabełek - Dżonka po Len) stanowiący własność Jacka Ostrowskiego.

 

 

 
Przetarg SO Białka
Wpisany przez M.Staszałek   

SO Białka oferuje ogiery małopolskie do dzierżaw hodowlanych na sezon rozpłodowy 2011/2012. Ogiery zostaną rozdysponowane w drodze przetargu:

  1. Do dnia 19.10.2011r. SO Białka przyjmować będzie pisemne zgłoszenia/oferty na ogiery do dzierżaw.
  2. W dniu 21.10.2011r. SO Białka ogłosi wyniki postępowania przetargowego dotyczącego przetargu pisemnego.
  3. W dniu 04.11.2011r. SO Białka przeprowadzi dodatkowy przetarg ustny na ogiery nierozdysponowane w drodze przetargu pisemnego.

Poniżej lista oferowanych ogierów oraz szczegółowe informacje nt. zasad rozdysponowania ogierów i warunków dzierżawy, razem z formularzem ofertowym (w plikach PDF odczytywanych za pomocą programu Adobe Acrobat Reader):

Więcej…
 
ZT Gniezno 2011 - wyniki
Wpisany przez M.Staszałek   
W zakładce Zakłady Treningowe w dziale OGIERY pojawiły się szczegółowe wyniki próby dzielności o profilu zaprzęgowym dla ogierów ras szlachetnych która odbyła się w ZT Gniezno. W stawce 6 ogierów był tylko 1 ogier małopolski. Był nim ciemnogniado-tarantowaty Bajerant (Łyk Szampana - Borówka po Birkut) hod. K. Rogalska wł. E. Mencel. Ukończył próbę z oceną DB i 3 lokatą.
 
WKKW Jaroszówka i Stara Miłosna
Wpisany przez M.Staszałek   

Poniżej prezentujemy wyniki ostatnich w tym sezonie zawodów WKKW rozgrywanych w tym samym terminie w 2 rożnych częściach Polski na których startowała kilkanaście koni małopolskich:

 
Jesienne kwalifikacje do ZT dla klaczy
Wpisany przez M.Staszałek   

Poniżej prezentujemy listy klaczy zakwalifikowanych na ostatnie w tym roku Zakłady Treningowe:

Pliki są w  formacie .pdf
 
Wystawa Koni Rasy Małopolskiej
Wpisany przez M.Staszałek   
Wystawa Koni Rasy Małopolskiej
Aukcja ogierów ras szlachetnych
Bogusławice 22 października 2011


Terenowe Koło Hodowców Koni w Piotrkowie Tryb. wspólnie z Okręgowym
Związkiem Hodowców Koni w Łodzi organizuje w dniu 22 października br. w
Bogusławicach Wystawę Koni Rasy Małopolskiej.

Ocenie płytowej poddane zostaną: I sysaki, II źrebięta roczne, III
źrebięta dwuletnie, IV klacze młodsze, V klacze starsze, VI ogiery
licencjonowane
Więcej…
 
WKKW Ujazd - trochę historii
Wpisany przez M.Staszałek   

     W dniach 10-11 września 2011 roku w Ujeździe k. Grodziska Wielkopolskiego odbyły się krajowe zawody WKKW CNC,  i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt bliskiego związku tego miejsca z przedwojenną hodowlą koni czystej krwi arabskiej i angloarabskiej.

     Wydarzenie tym bardziej wymowne, że zawody inauguracyjne na nowym hipodromie odbyły się w 65 rocznicę upaństwowienia stada zarodowego i majątku Ujazd w ogóle. Majątek w swej pierwotnej formie lokacyjnej (od XII wieku) przetrwał aż do roku 1946 zawsze służąc hodowli koni.

Istniejący tu zabytkowy dwór wystawił w XVII wieku jako swoją rezydencję w Wielkopolsce wojewoda inflancki Kasper Rogaliński z Dzwonowa .  Dwór jest zbudowany w stylu unikalnego już polskiego baroku na istniejących piwnicach starszej budowli. Wokół niego rośnie stary ponad trzystuletni i trzeci dzisiaj pod względem wielkości (70 ha) park w Polsce z unikalnym drzewostanem.

Więcej…
 
Wykład pt. "Wyniki badań ogierów i klaczy poddawanych próbom dzielności w ZT w kierunku osteochondrozy"
Wpisany przez M.Staszałek   
Polski Związek Hodowców Koni informuje, że w dniu 27 września br. po zakończeniu oceny ogierów poddawanych próbie dzielności po 100-dniowym treningu, odbędzie się wykład Pani dr Doroty Lewczuk pt. "Wyniki badań ogierów i klaczy poddawanych próbom dzielności w ZT w kierunku osteochondrozy".
W dniu 28 września, po zakończeniu próby, odbędzie się spotkanie z Komisją Oceny Ogierów, poświęcone podsumowaniu kwalifikacji i próby dzielności.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 35